Սպիտակաձյունիկի շուրջ աղմուկը չի դադարում. Ռեյչել Զեգլերի թիրախավորված քննադատությունը
Անկախ նրանից՝ դուք հավանում եք նոր «Սպիտակաձյունիկ» ֆիլմը, թե ոչ, դժվար է շրջանցել դրա գլխավոր դերակատար Ռեյչել Զեգլերի շուրջ ծավալված բանավեճը։ 23-ամյա դերասանուհին դարձել է ֆիլմի հիմնական քննարկման առարկան. ոմանք նրան մեղադրում են նախագծի ձախողման մեջ, իսկ մյուսները պաշտպանում են՝ պնդելով, որ նա անարդար քննադատության զոհ է։ Սակայն Զեգլերի նկատմամբ արձագանքները սկսվել էին դեռ մինչև ֆիլմի թողարկումը։ Նա հաճախ է հայտնվել հակասական իրավիճակներում, մասնավորապես՝ բնօրինակ մուլտֆիլմի վերաբերյալ իր մեկնաբանությունների և ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ու նրա ընտրողների մասին արտահայտած կարծիքների պատճառով։ «Սպիտակաձյունիկ» ֆիլմի իրականացված տարբերակը մեծ ակնկալիքներ ուներ, սակայն հիմնականում ստացավ հիասթափեցնող գնահատականներ։ Չնայած այն Հյուսիսային Ամերիկայում գլխավորեց վարձույթային աղյուսակը, եկամուտները չարդարացրին սպասելիքները։ Ֆիլմի ձախողման պատճառների մասին քննարկումներում Ռեյչել Զեգլերն առանձնահատուկ ուշադրության կենտրոնում է։ Մասնավորապես, պրոդյուսեր Մարկ Փլաթի որդին՝ Ջոնա Փլաթը, մեղադրեց նրան ֆիլմի առաջխաղացման ընթացքում անձնական քաղաքական հայացքներն ընդգծելու մեջ՝ պնդելով, որ դա վնասել է վարձույթին։ Բացի այդ, դեռ ֆիլմի նկարահանումներից առաջ Զեգլերը քննադատության արժանացավ իր դերի վերաբերյալ արտահայտությունների համար։ Նա բնօրինակ «Սպիտակաձյունիկ»-ը բնութագրել էր որպես «հնացած», որտեղ հերոսուհու սիրո պատմությունը «խիստ տարօրին