Մեծ էկրանին հայտնվում են Բիթլզների անդամները՝ ճանաչված դերասանների կատարմամբ
Պոլ Մեսկալը և Բարի Քիոգանը հաստատվել են որպես Բիթլզի անդամների նոր ֆիլմերում մասնակցելու դերասաններ։ «Նորմալ մարդիկ» և «Գլադիատոր II» ֆիլմերի դերակատար Մեսկալը խաղալու է Սեր Պոլ Մաքքարթնին, իսկ «Սոլթբերն» ֆիլմի աստղ Քիոգանը՝ Ռինգո Սթարի դերակատարը։ Դերասանական այս գերհեղինակավոր խումբը կհամալրվի նաև Հարիս Դիկինսոնով, ով վերջերս խաղացել է Նիկոլ Քիդմանի հետ «Բաբիգիրլ» ֆիլմում և կհասցնի մարմնավորել Ջոն Լենոնին։ Իսկ Ջոզեֆ Քուինը, որը հայտնի է «Ֆանտաստիկ չորսյակի» Marvel ֆիլմից, կդառնա Ջորջ Հարիսոնը։ Ֆիլմերը կդիտարկեն Բիթլզի յուրաքանչյուր անդամի պատմությունը, և ամեն ֆիլմը պատմելու է միայն մեկ անդամի պատմությունը։ «Երբեմն պատմությունները միմյանց հետ համընկնում են, երբեմն՝ ոչ։ Բայց ամեն դեպքում, բոլոր չորս ֆիլմերը միասին կներկայացնեն պատմությունը խմբի մասին»,- նշել է ռեժիսոր Սեր Սեմ Մենդեսը։ Այս ֆիլմերը կարտադրվեն 2028 թվականի ապրիլին։ Սեր Սեմ Մենդեսը բացատրել է, որ Բիթլզի պատմությունը չափազանց մեծ է, որ կարողան
ար տեղավորվել մեկ ֆիլմում, ուստի այդ որոշումը կայացվել է՝ ստեղծել մի քանի մասից բաղկացած ֆիլմեր։ Պոլ Մեսկալը, որը հայտնի դարձավ BBC-ի «Նորմալ մարդիկ» հեռուստասերիալում, իսկ հետո խաղաց ճանաչված ֆիլմերում՝ «Աֆթերսան» և «Բոլորս օտարներ» ֆիլմերում, ինչպես նաև գլխավոր դերում էր «Գլադիատոր» ֆիլմի շարունակությունում, կհիշատակվի նաև որպես Սեր Պոլ Մաքքարթնի։ Այս ֆիլմերը կլինեն առաջին ֆիլմերից, որտեղ Բիթլզի անդամները և նրանց ժառանգները լիովին թույլ են տվել օգտագործել իրենց կյանքին և երաժշտությանը վերաբերող բոլոր իրավունքները՝ սցենարային ֆիլմի համար։ Պատմությունը կհեռարձակվի՝ տևողության մեջ լինելու «առաջին թատերական փորձը»՝ միաժ
ամանակ մի քանի ֆիլմերի միջոցով, որը, ըստ ռեժիսորի, օգնելու է «մարդկանց դուրս գալ տանից և վերադառնալ մեծ էկրանին»։ Բիթլզը ձևավորել է երիտասարդական մշակույթը 1960-ականների սկզբին և շրջադարձային ազդեցություն ունեցել երաժշտական պատմության մեջ, իսկ մինչ այսօր շարունակում է մնալ ամենավաճառվող խումբը։ Թարգմանվել է ԱԲ-ի միջոցով։