Թագավորը հետաձգել է այցը քաղցկեղի բուժման հետևանքների պատճառով
Մեծ Բրիտանիայի թագավոր Չարլզ III-ը չեղարկել է իր հանրային միջոցառումները ուրբաթ օրը՝ ընթացիկ քաղցկեղի բուժման ժամանակ առաջացած ժամանակավոր կողմնակի ազդեցությունների պատճառով, հայտնում է Բուքինգհեմյան պալատը։ Պալատի հաղորդմամբ՝ կողմնակի ազդեցությունները պահանջել են կարճատև հսկողություն հիվանդանոցում։ Ներկայումս թագավորը վերադարձել է Քլարենս Հաուս և շարունակում է աշխատել պետական փաստաթղթերի վրա՝ իր աշխատասենյակում հեռախոսազանգեր կատարելով։ 76-ամյա Չարլզը նախատեսել էր ուրբաթ օրը մեկնել Բիրմինգհեմ՝ հագեցած հանդիպումների ծրագրով, որը ներառում էր քաղաքի Թագավորական բալետի շրջայցը։ Թագավորի մոտ քաղցկեղի ախտորոշման մասին Բուքինգհեմյան պալատը հայտարարեց 2024 թվականի փետրվարին։ Պալատի խոսնակը հայտնել է, որ հինգշաբթի նախատեսված հանդիպումները երեք դեսպանների հետ նույնպես տուժել են։ «Վաղը նա պետք է անցկացներ չորս հանրային միջոցառում Բիրմինգհեմում և խորապես ցավում է, որ այս անգամ ստիպված է դրանք բաց թողնել»,- նշված է պալատի հայտարարության մեջ։ «Նա մեծապես հույս ունի, որ դրանք կարող են վերածրագրավորվել մոտ ապագայում և անկեղծորեն ներողություն է խնդրում բոլոր նրանցից, ովքեր ջանքեր են